Horské celoodpružené elektrokolo ROCKY MOUNTAIN INSTINCT POWERPLAY SL ALLOY 30 C2 2026 má hliníkový form™ rám v barvě WHITE / BLACK, kola 29 palců, středový motor Dyname S4 Lite, baterii 480Wh Removable Integrated Li-Ion , přehazovačku Sram Eagle 90 Transmission, 12 rychlostí, 10-52z, brzdy hydraulické kotoučové Tektro HD-M535, Shimano Pad Compatible. Odpružení zajistí vidlice vzduchová Rocky Mountain Powerplay FAST Charger, 4A, 48V, Hido Deep Socket Connector, zdvih 160mm a tlumič vzduchový RockShox Deluxe Select, Linear XL Air Can, Sealed Bearing Eyelet, 25x8mm F Hardware, zdvih 150mm, XS: 210x55mm, SM-XL: 230x60mm, Size-Specific tune in FAQ.
Horské celoodpružené elektrokolo ROCKY MOUNTAIN INSTINCT POWERPLAY SL ALLOY 30 C2 2026 má hliníkový form™ rám v barvě WHITE / BLACK. Moderní vestavěná baterie 480Wh Removable Integrated Li-Ion umocňuje sportovní vzhled elektrokola. Baterie je vyndávací a je možné ji nabíjet jak na kole tak i mimo kolo. Horské celoodpružené elektrokolo INSTINCT POWERPLAY SL ALLOY 30 C2 má usb konektor, který můžete využít například pro nabíjení telefonu nebo navigace. Součástí je rocky mountain powerplay fast charger | 4a | 48v |.
středový motor Dyname S4 Lite s tlakovým senzorem, který reaguje na sílu šlápnutí. Čím silněji se zatlačí do pedálu, tím více motor pomáhá. Když se šlape zlehka, motor pomáhá jen nepatrně, když se zatlačí do pedálu silně, motor pomůže maximálním výkonem. Díky tlakovému senzoru je jízda na elektrokole podobná jízdě na obyčejném kole, nestane se, že by motor zabral, když to jezdec nečeká. Středový motor je obvykle výkonnější než běžné motory (250W) v zadním kole.
Horské celoodpružené elektrokolo ROCKY MOUNTAIN INSTINCT POWERPLAY SL ALLOY 30 C2 2026 není standardně vybaveno blatníky, které se ale dají dokoupit. Toto horské celoodpružené elektrokolo není vybaveno předním ani zadním světlem, ale obě světla se dají dokoupit a na kolo doplnit. ROCKY MOUNTAIN INSTINCT POWERPLAY SL ALLOY 30 C2 nemá nosič, ale je možné ho tam domontovat.
ROCKY MOUNTAIN INSTINCT POWERPLAY SL ALLOY 30 C2 2026 má kola 29 palců a pláště Maxxis Minion DHF 2.5 WT 3C MaxxTerra EXO+ Tubeless Ready / Maxxis Minion DHR II 2.4 WT 3C MaxxTerra. Brzdy hydraulické kotoučové Tektro HD-M535, Shimano Pad Compatible a o tlumení se stará vzduchová Rocky Mountain Powerplay FAST Charger, 4A, 48V, Hido Deep Socket Connector, zdvih 160mm a tlumič vzduchový RockShox Deluxe Select, Linear XL Air Can, Sealed Bearing Eyelet, 25x8mm F Hardware, zdvih 150mm, XS: 210x55mm, SM-XL: 230x60mm, Size-Specific tune in FAQ.
Jízda na tomto elektrokole je velmi příjemná a na kolo si rychle zvyknete.
Horské celoodpružené elektrokolo máme osobně vyzkoušené a můžeme vám ho doporučit!
Elektrokolo si můžete vyzkoušet, protože ho máme obvykle v TEST CENTRUM elektrokol PETROVICE - Nové Město na Moravě. Aktuální dostupnost si raději ověřte předem :-)
Elektrokolo je k dispozici ve velikostech:

Dyname S4 Lite je odlehčená verze výkonného pohonu Rocky Mountain, určená pro jezdce, kteří chtějí přirozený pocit z jízdy a nižší hmotnost bez ztráty výkonu v technickém terénu.
Motor je optimalizovaný pro nízké otáčky a vysokou účinnost, což zajišťuje velmi tichý chod a plynulý přenos výkonu. Odezva je rychlá, ale stále velmi kontrolovaná, což zlepšuje trakci v prudkých výjezdech.
Oproti plnohodnotnému S4 Pro je výrazně lehčí a vhodnější pro trail a all-mountain použití.


Výrobci elektrokol často udávají maximální dojezd přes 100km nebo 200km, kdy se jedná o tabulkové hodnoty v ideálních podmínkách (např. váha jezdce 45kg, rovný čistý asfalt, bezvětří, hladký vzorek pneu, atd.), ale v reálu se opravdový dojezd často velmi liší. Záleží na mnoha faktorech, které ovlivňují, jak daleko s elektrokolem dojedete. Často může být dojezd i poloviční nebo ještě menší než v tabulkách,...
Málokterá značka se může pochlubit tak ideálními podmínkami pro vývoj a testování kol, než tato společnost sídlící v kanadském Vancouveru. Kanadská Britská Kolumbie, ve které se město nachází, má totiž nejrozmanitější jezdecké podmínky na světě.
Ať už hledáte dokonalý závodní stroj nebo horské kolo do náročného terénu pro víkendové vzrušení, jsme připraveni splnit vaše nejnáročnější jezdecké požadavky!
Srdcem každého kola je rám. V Rocky Mountain jsme posedlí zdokonalováním geometrie rámu, stali jsme se proslulými díky inovacím a snaze dosáhnout té nejvyšší kvality a požitku z jízdy. I my jsme vášniví jezdci a chceme stavět ta nejlepší kola na světě.
Kola Rocky Mountain jsou navržena pro všechny, kteří milují nespoutanou jízdu. Naše moto vystihuje vše „LOVE THE RIDE“ !
| Výrobce | ROCKY MOUNTAIN |
|---|---|
| Modelový rok | 2026 |
| Rám | Hliníkový FORM™ |
| Motor | středový Dyname S4 Lite |
| Baterie | 480Wh Removable Integrated Li-Ion |
| Displej | LCD display Rocky Mountain JUMBOTRON DISPLAY |
| Vidlice | Vzduchová Rocky Mountain Powerplay FAST Charger, 4A, 48V, Hido Deep Socket Connector, zdvih 160mm |
| Tlumič | Vzduchový RockShox Deluxe Select, Linear XL Air Can, Sealed Bearing Eyelet, 25x8mm F Hardware, zdvih 150mm, XS: 210x55mm, SM-XL: 230x60mm, Size-Specific tune in FAQ |
| Řidítka | Rocky Mountain AM, 780mm/38mm Rise 9° Backsw. 5° Upsw., 31.8 Clamp |
| Představec | Rocky Mountain 31.8 AM, 5° Rise, All Sizes=40mm |
| Náboje | Shimano TC500, 15mm Boost / Shimano TC500 Boost 148mm |
| Velikost kol | 29 |
| Ráfky | WTB ST i30 TCS 2.0, 28H |
| Pláště | Maxxis Minion DHF 2.5 WT 3C MaxxTerra EXO+ Tubeless Ready / Maxxis Minion DHR II 2.4 WT 3C MaxxTerra |
| Brzdy | Hydraulické kotoučové Tektro HD-M535, Shimano Pad Compatible |
| Převodník | Rocky Mountain Microdrive 2PC, Race Face 34T SHI 12 Ring, 24mm Spindle, Crank Length: 165mm |
| Přehazovačka | Sram Eagle 90 Transmission, 12 rychlostí, 10-52z |
| Řazení | Shimano Deore 12spd |
| Řetěz | Shimano M6100 |
| Sedlovka | Tranz X +RAD1.0 Adjust. Drop. Post, 30mm, Al, 30.9mm adj., XS125mm SM150mm MD170 LG-XL200mm |
| Sedlo | WTB Volt 142 | Steel Rails |
| Nosnost | 120kg |
| Hmotnost | 21,3kg |
| Součást balení | Rocky Mountain Powerplay FAST Charger, 4A, 48V, Hido Deep Socket Connector |