Horské celoodpružené elektrokolo RAYMON Vamok Ultimate 2026 má hliníkový al 6061 rám v barvě SMOKE BLUE / PIPE GREY, kola 29/27,5 palců, středový motor Bosch Performance line CX 85Nm (100Nm) - 5.gen., baterii Bosch PowerTube, 800Wh, 36V, přehazovačku Sram GX Eagle Transmission AXS, 12 rychlostí, 10-52z, brzdy hydraulické kotoučové Sram Maven Bronze, 4-piston, Sram HS2, 220mm, 6-bolt. Odpružení zajistí vidlice vzduchová RockShox ZEB Select, air, 160mm, tapered a tlumič Vzduchový RockShox Vivid, air, 205x65mm.
Horské celoodpružené elektrokolo RAYMON Vamok Ultimate 2026 má hliníkový al 6061 rám v barvě SMOKE BLUE / PIPE GREY. Moderní vestavěná baterie Bosch PowerTube, 800Wh, 36V umocňuje sportovní vzhled elektrokola. Baterie je vyndávací a je možné ji nabíjet jak na kole tak i mimo kolo. Horské celoodpružené elektrokolo Vamok Ultimate má usb konektor, který můžete využít například pro nabíjení telefonu nebo navigace. Součástí je bosch charger, 4a.
středový motor Bosch Performance line CX 85Nm (100Nm) - 5.gen. s tlakovým senzorem, který reaguje na sílu šlápnutí. Čím silněji se zatlačí do pedálu, tím více motor pomáhá. Když se šlape zlehka, motor pomáhá jen nepatrně, když se zatlačí do pedálu silně, motor pomůže maximálním výkonem. Díky tlakovému senzoru je jízda na elektrokole podobná jízdě na obyčejném kole, nestane se, že by motor zabral, když to jezdec nečeká. Středový motor je obvykle výkonnější než běžné motory (250W) v zadním kole.
Horské celoodpružené elektrokolo RAYMON Vamok Ultimate 2026 není standardně vybaveno blatníky, které se ale dají dokoupit. Toto horské celoodpružené elektrokolo není vybaveno předním ani zadním světlem, ale obě světla se dají dokoupit a na kolo doplnit. RAYMON Vamok Ultimate nemá nosič, ale je možné ho tam domontovat.
RAYMON Vamok Ultimate 2026 má kola 29/27,5 palců a pláště Contin. Krypt.-F Enduro, SuperSoft, 60-622, 29x2.,40/Contin. Krypt.-R Down., Soft, 60-584, 27.5x2.40. Brzdy hydraulické kotoučové Sram Maven Bronze, 4-piston, Sram HS2, 220mm, 6-bolt a o tlumení se stará vzduchová RockShox ZEB Select, air, 160mm, tapered a tlumič Vzduchový RockShox Vivid, air, 205x65mm.
Jízda na tomto elektrokole je velmi příjemná a na kolo si rychle zvyknete.
Horské celoodpružené elektrokolo máme osobně vyzkoušené a můžeme vám ho doporučit!
Elektrokolo si můžete vyzkoušet, protože ho máme obvykle v TEST CENTRUM elektrokol PETROVICE - Nové Město na Moravě. Aktuální dostupnost si raději ověřte předem :-)
Elektrokolo je k dispozici ve velikostech:



Výrobci elektrokol často udávají maximální dojezd přes 100km nebo 200km, kdy se jedná o tabulkové hodnoty v ideálních podmínkách (např. váha jezdce 45kg, rovný čistý asfalt, bezvětří, hladký vzorek pneu, atd.), ale v reálu se opravdový dojezd často velmi liší. Záleží na mnoha faktorech, které ovlivňují, jak daleko s elektrokolem dojedete. Často může být dojezd i poloviční nebo ještě menší než v tabulkách,...
Raymon – německá kvalita bez kompromisů!
Značka R Raymon přináší moderní kola s důrazem na výkon, spolehlivost a dostupnost. Stojí za ní zakladatelé Haibike – Susanne a Felix Puello – a patří pod skupinu Pierer Mobility Group, která vlastní i značky KTM nebo Husqvarna.
V nabídce najdete horské hardtaily i fully, gravel kola, městské a trekingové modely, stejně jako výkonná e‑kola s motory Yamaha, Bosch a ZF CentriX. Raymon spojuje německé inženýrství s výborným poměrem cena/výkon a výbavou, kterou běžně najdete u dražších značek.
Objevte oblíbené modely TrailRay, Tarok, Airok nebo horké novinky Ravor a Vantor – a vyrazte za zážitky s kolem, na které se můžete spolehnout.
| Výrobce | RAYMON |
|---|---|
| Modelový rok | 2026 |
| Rám | Hliníkový AL 6061 |
| Motor | středový Bosch Performance line CX 85Nm (100Nm) - 5.gen. |
| Baterie | Bosch PowerTube, 800Wh, 36V |
| Displej | Barevný TFT display Bosch Purion 400 |
| Vidlice | Vzduchová RockShox ZEB Select, air, 160mm, tapered |
| Tlumič | Vzduchový RockShox Vivid, air, 205x65mm |
| Řidítka | Race Face Next Carbon 35mm, Sweep: 8°, Rise: 20mm |
| Představec | Race Face Affect 35mm, 0°, Ahead |
| Náboje | DT Swiss H1900 Spline, 6-bolt, 15x110/12x148mm |
| Velikost kol | 29/27,5 |
| Ráfky | DT Swiss H1900 Spline |
| Pláště | Contin. Krypt.-F Enduro, SuperSoft, 60-622, 29x2.,40/Contin. Krypt.-R Down., Soft, 60-584, 27.5x2.40 |
| Brzdy | Hydraulické kotoučové Sram Maven Bronze, 4-piston, Sram HS2, 220mm, 6-bolt |
| Převodník | Sram Eagle Transmission E-MTB, 34T |
| Přehazovačka | Sram GX Eagle Transmission AXS, 12 rychlostí, 10-52z |
| Řazení | Sram AXS Pod Controller |
| Řetěz | Sram GX Eagle Transmission Flattop |
| Sedlovka | Raymon, 34,9mm, Dropper Post |
| Sedlo | Raymon 143 VM Fit |
| Nosnost | 130kg |
| Hmotnost | 26kg |
| Součást balení | Bosch Charger, 4A |