Horské celoodpružené elektrokolo RAYMON Vamok Elite 2026 má hliníkový al 6061 rám v barvě BLACK / BLACK, kola 29/27,5 palců, středový motor Bosch Performance line CX 85Nm (100Nm) - 5.gen., baterii Bosch PowerTube, 800Wh, 36V, přehazovačku Sram X0 Eagle Transmission, 12 rychlostí, 10-52z, brzdy hydraulické kotoučové Sram Maven Silver, 4-piston, Sram HS2, 220mm, 6-bolt. Odpružení zajistí vidlice vzduchová FOX Float 38 Factory, Grip X2, air, 160mm, tapered a tlumič Vzduchový FOX Float X2 Factory, air, 205x65mm.
Horské celoodpružené elektrokolo RAYMON Vamok Elite 2026 má hliníkový al 6061 rám v barvě BLACK / BLACK. Moderní vestavěná baterie Bosch PowerTube, 800Wh, 36V umocňuje sportovní vzhled elektrokola. Baterie je vyndávací a je možné ji nabíjet jak na kole tak i mimo kolo. Horské celoodpružené elektrokolo Vamok Elite má usb konektor, který můžete využít například pro nabíjení telefonu nebo navigace. Součástí je bosch charger, 4a.
středový motor Bosch Performance line CX 85Nm (100Nm) - 5.gen. s tlakovým senzorem, který reaguje na sílu šlápnutí. Čím silněji se zatlačí do pedálu, tím více motor pomáhá. Když se šlape zlehka, motor pomáhá jen nepatrně, když se zatlačí do pedálu silně, motor pomůže maximálním výkonem. Díky tlakovému senzoru je jízda na elektrokole podobná jízdě na obyčejném kole, nestane se, že by motor zabral, když to jezdec nečeká. Středový motor je obvykle výkonnější než běžné motory (250W) v zadním kole.
Horské celoodpružené elektrokolo RAYMON Vamok Elite 2026 není standardně vybaveno blatníky, které se ale dají dokoupit. Toto horské celoodpružené elektrokolo není vybaveno předním ani zadním světlem, ale obě světla se dají dokoupit a na kolo doplnit. RAYMON Vamok Elite nemá nosič, ale je možné ho tam domontovat.
RAYMON Vamok Elite 2026 má kola 29/27,5 palců a pláště Contin. Krypt.-F Enduro, SuperSoft, 60-622, 29x2.40/Contin. Krypt.-R Downh., Soft, 60-584, 27.5x2.40. Brzdy hydraulické kotoučové Sram Maven Silver, 4-piston, Sram HS2, 220mm, 6-bolt a o tlumení se stará vzduchová FOX Float 38 Factory, Grip X2, air, 160mm, tapered a tlumič Vzduchový FOX Float X2 Factory, air, 205x65mm.
Jízda na tomto elektrokole je velmi příjemná a na kolo si rychle zvyknete.
Horské celoodpružené elektrokolo máme osobně vyzkoušené a můžeme vám ho doporučit!
Elektrokolo si můžete vyzkoušet, protože ho máme obvykle v TEST CENTRUM elektrokol PETROVICE - Nové Město na Moravě. Aktuální dostupnost si raději ověřte předem :-)
Elektrokolo je k dispozici ve velikostech:



Výrobci elektrokol často udávají maximální dojezd přes 100km nebo 200km, kdy se jedná o tabulkové hodnoty v ideálních podmínkách (např. váha jezdce 45kg, rovný čistý asfalt, bezvětří, hladký vzorek pneu, atd.), ale v reálu se opravdový dojezd často velmi liší. Záleží na mnoha faktorech, které ovlivňují, jak daleko s elektrokolem dojedete. Často může být dojezd i poloviční nebo ještě menší než v tabulkách,...
Raymon – německá kvalita bez kompromisů!
Značka R Raymon přináší moderní kola s důrazem na výkon, spolehlivost a dostupnost. Stojí za ní zakladatelé Haibike – Susanne a Felix Puello – a patří pod skupinu Pierer Mobility Group, která vlastní i značky KTM nebo Husqvarna.
V nabídce najdete horské hardtaily i fully, gravel kola, městské a trekingové modely, stejně jako výkonná e‑kola s motory Yamaha, Bosch a ZF CentriX. Raymon spojuje německé inženýrství s výborným poměrem cena/výkon a výbavou, kterou běžně najdete u dražších značek.
Objevte oblíbené modely TrailRay, Tarok, Airok nebo horké novinky Ravor a Vantor – a vyrazte za zážitky s kolem, na které se můžete spolehnout.
| Výrobce | RAYMON |
|---|---|
| Modelový rok | 2026 |
| Rám | Hliníkový AL 6061 |
| Motor | středový Bosch Performance line CX 85Nm (100Nm) - 5.gen. |
| Baterie | Bosch PowerTube, 800Wh, 36V |
| Displej | Barevný TFT display Bosch Purion 400 |
| Vidlice | Vzduchová FOX Float 38 Factory, Grip X2, air, 160mm, tapered |
| Tlumič | Vzduchový FOX Float X2 Factory, air, 205x65mm |
| Řidítka | Race Face Next Carbon 35mm, Sweep: 8°, Rise: 20mm |
| Představec | Race Face Affect 35mm, 0°, Ahead |
| Náboje | Newmen Phase 30 base/strong, 6-bolt, 15x110/12x148mm |
| Velikost kol | 29/27,5 |
| Ráfky | Newmen Phase 30 base |
| Pláště | Contin. Krypt.-F Enduro, SuperSoft, 60-622, 29x2.40/Contin. Krypt.-R Downh., Soft, 60-584, 27.5x2.40 |
| Brzdy | Hydraulické kotoučové Sram Maven Silver, 4-piston, Sram HS2, 220mm, 6-bolt |
| Převodník | Sram Eagle Transmission E-MTB, 34T |
| Přehazovačka | Sram X0 Eagle Transmission, 12 rychlostí, 10-52z |
| Řazení | Sram AXS Pod Controller |
| Řetěz | Sram X0 Eagle Transmission Flattop |
| Sedlovka | Raymon, 34,9 mm, Dropper Post |
| Sedlo | Raymon 143 VM Fit |
| Nosnost | 130kg |
| Hmotnost | 25,4kg |
| Součást balení | Bosch Charger, 4A |