Horské celoodpružené elektrokolo RAYMON Tarok Comp 2026 má karbonový hsc / al61-t6 rám v barvě staR WHITE / GRANITE, kola 29/27,5 palců, středový motor DJI AVINOX M2, baterii Avinox FP700, Premium Cell, 700Wh, 36V, přehazovačku Shimano Cues, LG, RD-U6000, 11 rychlostí, 11-50z, brzdy hydraulické kotoučové Tektro Orion M6041, 4-psiton, Tektro TR54, 203mm, 6-bolt. Odpružení zajistí vidlice vzduchová RockShox Psylo Silver RC, air, 160mm, tapered a tlumič Vzduchový RockShox Deluxe, air, 205x60mm.
Horské celoodpružené elektrokolo RAYMON Tarok Comp 2026 má karbonový hsc / al61-t6 rám v barvě staR WHITE / GRANITE. Moderní vestavěná baterie Avinox FP700, Premium Cell, 700Wh, 36V umocňuje sportovní vzhled elektrokola. Baterie je vyndávací a je možné ji nabíjet jak na kole tak i mimo kolo. Horské celoodpružené elektrokolo Tarok Comp má usb konektor, který můžete využít například pro nabíjení telefonu nebo navigace. Součástí je avinox charger, 4a.
středový motor DJI AVINOX M2 s tlakovým senzorem, který reaguje na sílu šlápnutí. Čím silněji se zatlačí do pedálu, tím více motor pomáhá. Když se šlape zlehka, motor pomáhá jen nepatrně, když se zatlačí do pedálu silně, motor pomůže maximálním výkonem. Díky tlakovému senzoru je jízda na elektrokole podobná jízdě na obyčejném kole, nestane se, že by motor zabral, když to jezdec nečeká. Středový motor je obvykle výkonnější než běžné motory (250W) v zadním kole.
Horské celoodpružené elektrokolo RAYMON Tarok Comp 2026 není standardně vybaveno blatníky, které se ale dají dokoupit. Toto horské celoodpružené elektrokolo není vybaveno předním ani zadním světlem, ale obě světla se dají dokoupit a na kolo doplnit. RAYMON Tarok Comp nemá nosič, ale je možné ho tam domontovat.
RAYMON Tarok Comp 2026 má kola 29/27,5 palců a pláště Schwalbe Nobby Nic Perf, 65x622, 29x2.60 / 65x584, 27.5x2.60. Brzdy hydraulické kotoučové Tektro Orion M6041, 4-psiton, Tektro TR54, 203mm, 6-bolt a o tlumení se stará vzduchová RockShox Psylo Silver RC, air, 160mm, tapered a tlumič Vzduchový RockShox Deluxe, air, 205x60mm.
Jízda na tomto elektrokole je velmi příjemná a na kolo si rychle zvyknete.
Horské celoodpružené elektrokolo máme osobně vyzkoušené a můžeme vám ho doporučit!
Elektrokolo si můžete vyzkoušet, protože ho máme obvykle v TEST CENTRUM elektrokol PETROVICE - Nové Město na Moravě. Aktuální dostupnost si raději ověřte předem :-)
Elektrokolo je k dispozici ve velikostech:

DJI Avinox M2 je druhá generace systému Avinox, která navazuje na úspěšný M1, ale přináší výrazné zlepšení v oblasti výkonu, účinnosti a tepelného managementu. Jedná se o univerzální motor pro sportovní e-MTB segment, kde je klíčová rovnováha mezi silou, kontrolou a výdrží.
Oproti M1 je M2 optimalizovaný pro vyšší stabilitu výkonu při dlouhodobé zátěži. Nová generace řízení motoru umožňuje efektivnější využití energie z baterie a lepší kontrolu teploty, což je zásadní zejména při dlouhých výjezdech v technickém terénu.
Motor si zachovává kompaktní rozměry i nízkou hmotnost, ale přidává vyšší výkonovou rezervu. Odezva je stále velmi rychlá, ale více kontrolovaná a „hladší“, což ocení jezdci v enduro a all-mountain segmentu.
M2 představuje vyvážený kompromis mezi komfortem, výkonem a životností komponentů. Je navržen tak, aby zvládal jak technické traily, tak dlouhé horské výjezdy bez přehřívání nebo poklesu výkonu.

DJI Avinox 2" OLED Touch je plně integrovaný centrální displej nové generace e-MTB platformy DJI Avinox, který je zabudovaný přímo do rámové trubky kola. Nejde o klasický externí cyklistický displej, ale o hlavní digitální rozhraní celého pohonného systému, které propojuje motor, baterii a řídicí elektroniku do jednoho inteligentního celku.
Displej využívá moderní OLED technologii s vysokým kontrastem a výbornou čitelností i na přímém slunci. Díky rychlé odezvě a jemnému zobrazení poskytuje přehledné a okamžité informace o jízdě i stavu systému v reálném čase.
Ovládání je řešeno kombinací dotykového rozhraní a bezdrátových ovladačů umístěných na řídítkách. Toto řešení umožňuje bezpečné ovládání i v technickém terénu bez nutnosti sundávat ruce z řídítek. Displej je plně integrován do rámu, čímž je chráněn proti poškození a zároveň působí minimalisticky a moderně.
DJI Avinox displej zobrazuje veškeré klíčové jízdní a systémové údaje, včetně výkonu motoru, stavu baterie, dojezdu, rychlosti, kadence a režimů asistence. Součástí je také propojení s mobilní aplikací DJI Avinox, která umožňuje detailní nastavení systému a analýzu jízdních dat.
Celý koncept je navržen jako plně digitální ekosystém, kde displej není samostatná jednotka, ale centrální část chytrého řízení celého kola.

Výrobci elektrokol často udávají maximální dojezd přes 100km nebo 200km, kdy se jedná o tabulkové hodnoty v ideálních podmínkách (např. váha jezdce 45kg, rovný čistý asfalt, bezvětří, hladký vzorek pneu, atd.), ale v reálu se opravdový dojezd často velmi liší. Záleží na mnoha faktorech, které ovlivňují, jak daleko s elektrokolem dojedete. Často může být dojezd i poloviční nebo ještě menší než v tabulkách,...
Raymon – německá kvalita bez kompromisů!
Značka R Raymon přináší moderní kola s důrazem na výkon, spolehlivost a dostupnost. Stojí za ní zakladatelé Haibike – Susanne a Felix Puello – a patří pod skupinu Pierer Mobility Group, která vlastní i značky KTM nebo Husqvarna.
V nabídce najdete horské hardtaily i fully, gravel kola, městské a trekingové modely, stejně jako výkonná e‑kola s motory Yamaha, Bosch a ZF CentriX. Raymon spojuje německé inženýrství s výborným poměrem cena/výkon a výbavou, kterou běžně najdete u dražších značek.
Objevte oblíbené modely TrailRay, Tarok, Airok nebo horké novinky Ravor a Vantor – a vyrazte za zážitky s kolem, na které se můžete spolehnout.
| Výrobce | RAYMON |
|---|---|
| Modelový rok | 2026 |
| Rám | Karbonový HSC / AL61-T6 |
| Motor | středový DJI AVINOX M2 |
| Baterie | Avinox FP700, Premium Cell, 700Wh, 36V |
| Displej | integ. OLED touch displej display DJI Avinox 2“ OLED Touch |
| Vidlice | Vzduchová RockShox Psylo Silver RC, air, 160mm, tapered |
| Tlumič | Vzduchový RockShox Deluxe, air, 205x60mm |
| Řidítka | Raymon Riser 35mm, Sweep: 7°, Rise: 25mm |
| Představec | Raymon 35, 0°, Ahead |
| Náboje | Boost 15×110mm / 12×148mm, 6-bolt, pevné osy |
| Velikost kol | 29/27,5 |
| Ráfky | Raymon VR33/DE207 |
| Pláště | Schwalbe Nobby Nic Perf, 65x622, 29x2.60 / 65x584, 27.5x2.60 |
| Brzdy | Hydraulické kotoučové Tektro Orion M6041, 4-psiton, Tektro TR54, 203mm, 6-bolt |
| Převodník | Raymon, Narrow Wide, 34T |
| Přehazovačka | Shimano Cues, LG, RD-U6000, 11 rychlostí, 11-50z |
| Řazení | Shimano Cues, SL-U6001, Rapidfire Plus |
| Řetěz | Shimano CN-LG500 |
| Sedlovka | Raymon, 31,6mm, Dropper Post |
| Sedlo | Raymon Atmos 135 |
| Nosnost | 130kg |
| Součást balení | Avinox Charger, 4A |