Horské celoodpružené elektrokolo RAYMON Ravor LT Pro 2026 má hliníkový al 6061 rám v barvě WHITE / SPARKLE, kola 29/27,5 palců, středový motor YAMAHA PW-X4 100Nm, baterii Yamaha Link, 840Wh, 48V, přehazovačku Sram S1000 Eagle Transmission AXS, 12 rychlostí, 10-51z, brzdy hydraulické kotoučové Magura Luise Elite, 4-piston, 203mm, Magura MDR-S, 203mm, 6-bolt. Odpružení zajistí vidlice vzduchová RockShox ZEB Select, air, 170mm, tapered a tlumič vzduchový RockShox Vivid Base, air, 230x65mm.
Horské celoodpružené elektrokolo RAYMON Ravor LT Pro 2026 má hliníkový al 6061 rám v barvě WHITE / SPARKLE. Moderní vestavěná baterie Yamaha Link, 840Wh, 48V umocňuje sportovní vzhled elektrokola. Baterie je vyndávací a je možné ji nabíjet jak na kole tak i mimo kolo. Horské celoodpružené elektrokolo Ravor LT Pro má usb konektor, který můžete využít například pro nabíjení telefonu nebo navigace. Součástí je yamaha link charger, 4a.
středový motor YAMAHA PW-X4 100Nm s tlakovým senzorem, který reaguje na sílu šlápnutí. Čím silněji se zatlačí do pedálu, tím více motor pomáhá. Když se šlape zlehka, motor pomáhá jen nepatrně, když se zatlačí do pedálu silně, motor pomůže maximálním výkonem. Díky tlakovému senzoru je jízda na elektrokole podobná jízdě na obyčejném kole, nestane se, že by motor zabral, když to jezdec nečeká. Středový motor je obvykle výkonnější než běžné motory (250W) v zadním kole.
Horské celoodpružené elektrokolo RAYMON Ravor LT Pro 2026 není standardně vybaveno blatníky, které se ale dají dokoupit. Toto horské celoodpružené elektrokolo není vybaveno předním ani zadním světlem, ale obě světla se dají dokoupit a na kolo doplnit. RAYMON Ravor LT Pro nemá nosič, ale je možné ho tam domontovat.
RAYMON Ravor LT Pro 2026 má kola 29/27,5 palců a pláště Schwalbe Albert Evo R:Trail Pro, Ultra Soft, 63-622, 29x2.50 F:Trail Pro Addix Soft 27.5×2.50 63-584. Brzdy hydraulické kotoučové Magura Luise Elite, 4-piston, 203mm, Magura MDR-S, 203mm, 6-bolt a o tlumení se stará vzduchová RockShox ZEB Select, air, 170mm, tapered a tlumič vzduchový RockShox Vivid Base, air, 230x65mm.
Jízda na tomto elektrokole je velmi příjemná a na kolo si rychle zvyknete.
Horské celoodpružené elektrokolo máme osobně vyzkoušené a můžeme vám ho doporučit!
Elektrokolo si můžete vyzkoušet, protože ho máme obvykle v TEST CENTRUM elektrokol PETROVICE - Nové Město na Moravě. Aktuální dostupnost si raději ověřte předem :-)
Elektrokolo je k dispozici ve velikostech:

YAMAHA je synonymem japonské kvality a preciznosti. Nový motor YAMAHA PW-X4 (2026) je nástupcem modelu PW-X3 s vyšším výkonem a točivým momentem 100 Nm.
Motor je kompaktnější a lehčí, optimalizovaný pro moderní enduro a trail kola. Okamžitá odezva po zatlačení na pedál zajišťuje precizní kontrolu i v náročném terénu.
Díky malým rozměrům a nízké váze je motor ideální pro správnou geometrii rámu, efektivní práci zadního odpružení a vyšší světlou výšku.
Motor je vybaven osou ISIS (rozměr dle modelu), která poskytuje optimální Q-faktor. Automatický režim eMTB je citlivě vyladěný a přizpůsobí se stylu jízdy jezdce.

Nové rozhraní Interface X s minimalistickým, jednoduchým a ergonomickým designem je komunikační jednotka LED, která umožňuje uživatelům užít si každou sekundu jízdy.
Interface X se montuje na představce elektrokol a poskytuje čistší vzhled prostoru kokpitu a řídítek. Jeho dálkový spínač obsahuje tlačítka pro výběr ergonomického režimu, jejichž intuitivní design umožňuje jezdci soustředit se na stopu vpřed. Snadno čitelné informace poskytují barevně odlišený indikátor režimu asistence a indikátor kapacity baterie
Interface X je vybaven Bluetooth ® Low Energy Technology pro smartphone připojení kompatibilních aplikací, jako je připojení k e-Sync. Díky funkci připojení ANT+™ je Interface X kompatibilní s cyklopočítači hlavních značek. Tento výrobek je certifikován ANT+™. Kompatibilní produkty a aplikace najdete na www.thisisant.com/directory
Propojitelnost s cyklickými počítačovými systémy třetích stran např. Sigma, Garmin nebo Echowell

Výrobci elektrokol často udávají maximální dojezd přes 100km nebo 200km, kdy se jedná o tabulkové hodnoty v ideálních podmínkách (např. váha jezdce 45kg, rovný čistý asfalt, bezvětří, hladký vzorek pneu, atd.), ale v reálu se opravdový dojezd často velmi liší. Záleží na mnoha faktorech, které ovlivňují, jak daleko s elektrokolem dojedete. Často může být dojezd i poloviční nebo ještě menší než v tabulkách,...
Raymon – německá kvalita bez kompromisů!
Značka R Raymon přináší moderní kola s důrazem na výkon, spolehlivost a dostupnost. Stojí za ní zakladatelé Haibike – Susanne a Felix Puello – a patří pod skupinu Pierer Mobility Group, která vlastní i značky KTM nebo Husqvarna.
V nabídce najdete horské hardtaily i fully, gravel kola, městské a trekingové modely, stejně jako výkonná e‑kola s motory Yamaha, Bosch a ZF CentriX. Raymon spojuje německé inženýrství s výborným poměrem cena/výkon a výbavou, kterou běžně najdete u dražších značek.
Objevte oblíbené modely TrailRay, Tarok, Airok nebo horké novinky Ravor a Vantor – a vyrazte za zážitky s kolem, na které se můžete spolehnout.
| Výrobce | RAYMON |
|---|---|
| Modelový rok | 2026 |
| Rám | Hliníkový AL 6061 |
| Motor | středový YAMAHA PW-X4 100Nm |
| Baterie | Yamaha Link, 840Wh, 48V |
| Displej | LED DIODY display YAMAHA INTERFACE X |
| Vidlice | Vzduchová RockShox ZEB Select, air, 170mm, tapered |
| Tlumič | Vzduchový RockShox Vivid Base, air, 230x65mm |
| Řidítka | Raymon Riser 35mm, Sweep: 9 °, Rise: 20mm |
| Představec | Raymon 35, 0°, Ahead |
| Náboje | DT Swiss H 1900 Spline LS 15×110mm / 12×148mm, ořech Shimano Micro Spline |
| Velikost kol | 29/27,5 |
| Ráfky | Raymon VR23/DT210, 6-bolt |
| Pláště | Schwalbe Albert Evo R:Trail Pro, Ultra Soft, 63-622, 29x2.50 F:Trail Pro Addix Soft 27.5×2.50 63-584 |
| Brzdy | Hydraulické kotoučové Magura Luise Elite, 4-piston, 203mm, Magura MDR-S, 203mm, 6-bolt |
| Převodník | Sram, XX, DM, 36T |
| Přehazovačka | Sram S1000 Eagle Transmission AXS, 12 rychlostí, 10-51z |
| Řazení | Sram AXS Pod Controller |
| Řetěz | Sram GX Eagle Transmission Flattop |
| Sedlovka | Raymon, 34,9mm, Dropper Post |
| Sedlo | Raymon 143 VM Fit |
| Nosnost | 130kg |
| Hmotnost | 26,7kg |
| Součást balení | Yamaha Link Charger, 4A |