Horské celoodpružené elektrokolo RAYMON Airok Pure 2026 má karbonový hsc composite rám v barvě STAR WHITE / BRUSHED BLACK, kola 29 palců, středový motor Bosch Performance Line SX 55Nm, baterii Bosch CompactTube, 400Wh, 36V, přehazovačku Shimano Cues, LG, RD-U6000, 10 rychlostí, 10-48z, brzdy hydraulické kotoučové Tektro Gemini SL, 4-piston, Tektro TR54, 203mm, 6-bolt. Odpružení zajistí vidlice vzduchová SR Suntour XCR36X R, air, 150mm, tapered a tlumič Vzduchový SR Suntour XCR36X R, air, 150mm, tapered.
Horské celoodpružené elektrokolo RAYMON Airok Pure 2026 má karbonový hsc composite rám v barvě STAR WHITE / BRUSHED BLACK. Moderní vestavěná baterie Bosch CompactTube, 400Wh, 36V umocňuje sportovní vzhled elektrokola. Baterie je vyndávací a je možné ji nabíjet jak na kole tak i mimo kolo. Horské celoodpružené elektrokolo Airok Pure má usb konektor, který můžete využít například pro nabíjení telefonu nebo navigace. Součástí je bosch charger, 4 a.
Středový motor Bosch Performance Line SX 55Nm s tlakovým senzorem, který reaguje na sílu šlápnutí. Čím silněji se zatlačí do pedálu, tím více motor pomáhá. Když se šlape zlehka, motor pomáhá jen nepatrně, když se zatlačí do pedálu silně, motor pomůže maximálním výkonem. Díky tlakovému senzoru je jízda na elektrokole podobná jízdě na obyčejném kole, nestane se, že by motor zabral, když to jezdec nečeká. Středový motor je obvykle výkonnější než běžné motory (250W) v zadním kole.
Horské celoodpružené elektrokolo RAYMON Airok Pure 2026 není standardně vybaveno blatníky, které se ale dají dokoupit. Toto horské celoodpružené elektrokolo není vybaveno předním ani zadním světlem, ale obě světla se dají dokoupit a na kolo doplnit. RAYMON Airok Pure nemá nosič, ale je možné ho tam domontovat.
RAYMON Airok Pure 2026 má kola 29 palců a pláště Schwalbe Nobby Nic Perf, 62-622, 29x2.40. Brzdy hydraulické kotoučové Tektro Gemini SL, 4-piston, Tektro TR54, 203mm, 6-bolt a o tlumení se stará vzduchová SR Suntour XCR36X R, air, 150mm, tapered a tlumič Vzduchový SR Suntour XCR36X R, air, 150mm, tapered.
Jízda na tomto elektrokole je velmi příjemná a na kolo si rychle zvyknete.
Horské celoodpružené elektrokolo máme osobně vyzkoušené a můžeme vám ho doporučit!
Elektrokolo si můžete vyzkoušet, protože ho máme obvykle v TEST CENTRUM elektrokol PETROVICE - Nové Město na Moravě. Aktuální dostupnost si raději ověřte předem :-)
Elektrokolo je k dispozici ve velikostech:

Německá značka BOSCH je záruka kvality a precizního provedení, což u středových motorů platí na 100%. Středové motory Bosch jsou dlouhodobě jedničkou na trhu s elektrokoly a jsou inspirací pro ostatní výrobce. Jejich motory fungují naprosto bezproblémově a úroveň spolehlivosti je téměř 100%.
Bosch navíc poskytuje nadstandartní služby, servisní zázemí, aplikace pro mobilní telefony, rozsáhlou diagnostiku a garanci náhradních dílů.
Novinka pro rok 2024 středový motor Bosch Performance Line SX 55Nm je extrémně lehký a velmi tichý. Používá se v lehkých elektrokolech.
Nové tělo, nový software, Bosch představuje svůj nový motor motor Bosch Performance line SX! Výkon tohoto motoru je 55Nm a i přes tento nižší kroutící moment nabízí výkon až 600W. Hmotnost motoru jsou pouhé 2kg. SX disponuje novým režimem SPRINT, který je určen pro sportovní jízdu zejména u Grevelů a Silničních elektrokol.
S aplikací eBike Flow můžete ovládat všechny funkce Chytrého Systému. Aplikace umožňuje přizpůsobení, rozšíření a aktualizaci eBiku přesně podle vašich přání: Nové funkce a služby si jednoduše stáhnete. Aktualizace můžete pohodlně nainstalovat přes Bluetooth. Díky tomu je váš eBike stále aktuální a neustále se rozšiřuje o nové funkce. Chcete lepší ochranu před odcizením? S vyšším předplatným Flow+ získáte přístup k prémiové službě eBike Alarm pro ještě lepší ochranu vašeho elektrokola.

Řídicí jednotka Bosch System Controller je elegantně integrovaná přímo do horní rámové trubky a slouží jako srdce celého Chytrého Systému. Pomocí barevných LED diod zobrazuje stav baterie a aktivní režim asistence, přičemž díky propojení s aplikací eBike Flow můžete přes chytrý telefon sledovat všechna důležitá data o jízdě. Ovládání doplňuje kompaktní Mini Remote na řídítkách, který umožňuje pohodlné přepínání režimů, ovládání světel a aktivaci funkce Walk Assist – a to vše bez nutnosti sundávat ruce z řídítek.

Výrobci elektrokol často udávají maximální dojezd přes 100km nebo 200km, kdy se jedná o tabulkové hodnoty v ideálních podmínkách (např. váha jezdce 45kg, rovný čistý asfalt, bezvětří, hladký vzorek pneu, atd.), ale v reálu se opravdový dojezd často velmi liší. Záleží na mnoha faktorech, které ovlivňují, jak daleko s elektrokolem dojedete. Často může být dojezd i poloviční nebo ještě menší než v tabulkách,...
Raymon – německá kvalita bez kompromisů!
Značka R Raymon přináší moderní kola s důrazem na výkon, spolehlivost a dostupnost. Stojí za ní zakladatelé Haibike – Susanne a Felix Puello – a patří pod skupinu Pierer Mobility Group, která vlastní i značky KTM nebo Husqvarna.
V nabídce najdete horské hardtaily i fully, gravel kola, městské a trekingové modely, stejně jako výkonná e‑kola s motory Yamaha, Bosch a ZF CentriX. Raymon spojuje německé inženýrství s výborným poměrem cena/výkon a výbavou, kterou běžně najdete u dražších značek.
Objevte oblíbené modely TrailRay, Tarok, Airok nebo horké novinky Ravor a Vantor – a vyrazte za zážitky s kolem, na které se můžete spolehnout.
| Výrobce | RAYMON |
|---|---|
| Modelový rok | 2026 |
| Rám | Karbonový HSC Composite |
| Motor | Středový Bosch Performance Line SX 55Nm |
| Baterie | Bosch CompactTube, 400Wh, 36V |
| Displej | ovladač bez displeje display Bosch Mini Remote |
| Vidlice | Vzduchová SR Suntour XCR36X R, air, 150mm, tapered |
| Tlumič | Vzduchový SR Suntour XCR36X R, air, 150mm, tapered |
| Řidítka | Raymon Riser 35mm, Sweep: 9°, Rise: 20mm |
| Představec | Raymon 35, 0°, Ahead |
| Náboje | DT Swiss H 1900 Spline LS 15×110mm / 12×148mm, ořech Shimano Micro Spline |
| Velikost kol | 29 |
| Ráfky | Raymon VR23/DT210 |
| Pláště | Schwalbe Nobby Nic Perf, 62-622, 29x2.40 |
| Brzdy | Hydraulické kotoučové Tektro Gemini SL, 4-piston, Tektro TR54, 203mm, 6-bolt |
| Převodník | Raymon, Narrow Wide, 34T |
| Přehazovačka | Shimano Cues, LG, RD-U6000, 10 rychlostí, 10-48z |
| Řazení | Shimano Cues, SL-U6000, Rapidfire Plus |
| Řetěz | Shimano CN-LG500 |
| Sedlovka | Raymon, SL, 31,6mm, Dropper Post |
| Sedlo | Raymon 143 VM Fit |
| Nosnost | 130kg |
| Hmotnost | 20,5kg |
| Součást balení | Rychlo nabíječka Bosch Charger, 4A |