Horské elektrokolo ROCKY MOUNTAIN INSTINCT POWERPLAY SL CARBON 50 C1 2025 má karbonový smoothwall™ rám v barvě BLACK/LIGHT BLUE, kola 29 palců, středový motor Dyname S4 Lite, baterii 480Wh Removable Integrated Li-Ion , přehazovačku Shimano XT, 12 rychlostí, 10-51z, brzdy hydraulické kotoučové Shimano XT Trail 4 Piston, Metal Pads. Odpružení zajistí vidlice vzduchová RockShox Lyrik Select, zdvih 150mm, Charger RC Damper, 27.5=37mm Offset, 29=42mm Offset a tlumič vzduchový zdvih 145m, SM-XL: Rock Shox Super Deluxe Select+ 230x57.5mm, XS Rock Shox Deluxe Ultimate, 210x52.5mm, Sealed Bearing Eyelet, 25x8mm F HW, Size-Specific tune in FAQ.
Horské elektrokolo ROCKY MOUNTAIN INSTINCT POWERPLAY SL CARBON 50 C1 2025 má karbonový smoothwall™ rám v barvě BLACK/LIGHT BLUE. Moderní vestavěná baterie 480Wh Removable Integrated Li-Ion umocňuje sportovní vzhled elektrokola. Baterie je vyndávací a je možné ji nabíjet jak na kole tak i mimo kolo. Horské elektrokolo INSTINCT POWERPLAY SL CARBON 50 C1 nemá usb konektor pro nabíjení. Součástí je rocky mountain powerplay fast charger 4a, 48v.
středový motor Dyname S4 Lite s tlakovým senzorem, který reaguje na sílu šlápnutí. Čím silněji se zatlačí do pedálu, tím více motor pomáhá. Když se šlape zlehka, motor pomáhá jen nepatrně, když se zatlačí do pedálu silně, motor pomůže maximálním výkonem. Díky tlakovému senzoru je jízda na elektrokole podobná jízdě na obyčejném kole, nestane se, že by motor zabral, když to jezdec nečeká. Středový motor je obvykle výkonnější než běžné motory (250W) v zadním kole.
Horské elektrokolo ROCKY MOUNTAIN INSTINCT POWERPLAY SL CARBON 50 C1 2025 není standardně vybaveno blatníky, které se ale dají dokoupit. Toto horské elektrokolo není vybaveno předním ani zadním světlem, ale obě světla se dají dokoupit a na kolo doplnit. ROCKY MOUNTAIN INSTINCT POWERPLAY SL CARBON 50 C1 nemá nosič, ale je možné ho tam domontovat.
ROCKY MOUNTAIN INSTINCT POWERPLAY SL CARBON 50 C1 2025 má kola 29 palců a pláště Maxxis Minion DHF 2.5 WT 3C MaxxTerra EXO+ Tubeless Ready / Maxxis Minion DHR II 2.4 WT 3C MaxxTerra. Brzdy hydraulické kotoučové Shimano XT Trail 4 Piston, Metal Pads a o tlumení se stará vzduchová RockShox Lyrik Select, zdvih 150mm, Charger RC Damper, 27.5=37mm Offset, 29=42mm Offset a tlumič vzduchový zdvih 145m, SM-XL: Rock Shox Super Deluxe Select+ 230x57.5mm, XS Rock Shox Deluxe Ultimate, 210x52.5mm, Sealed Bearing Eyelet, 25x8mm F HW, Size-Specific tune in FAQ.
Jízda na tomto elektrokole je velmi příjemná a na kolo si rychle zvyknete.
Horské elektrokolo máme osobně vyzkoušené a můžeme vám ho doporučit!
Elektrokolo si můžete vyzkoušet, protože ho máme obvykle v TEST CENTRUM elektrokol PETROVICE - Nové Město na Moravě. Aktuální dostupnost si raději ověřte předem :-)
Elektrokolo je k dispozici ve velikostech:

Dyname S4 Lite je odlehčená verze výkonného pohonu Rocky Mountain, určená pro jezdce, kteří chtějí přirozený pocit z jízdy a nižší hmotnost bez ztráty výkonu v technickém terénu.
Motor je optimalizovaný pro nízké otáčky a vysokou účinnost, což zajišťuje velmi tichý chod a plynulý přenos výkonu. Odezva je rychlá, ale stále velmi kontrolovaná, což zlepšuje trakci v prudkých výjezdech.
Oproti plnohodnotnému S4 Pro je výrazně lehčí a vhodnější pro trail a all-mountain použití.


Výrobci elektrokol často udávají maximální dojezd přes 100km nebo 200km, kdy se jedná o tabulkové hodnoty v ideálních podmínkách (např. váha jezdce 45kg, rovný čistý asfalt, bezvětří, hladký vzorek pneu, atd.), ale v reálu se opravdový dojezd často velmi liší. Záleží na mnoha faktorech, které ovlivňují, jak daleko s elektrokolem dojedete. Často může být dojezd i poloviční nebo ještě menší než v tabulkách,...
Málokterá značka se může pochlubit tak ideálními podmínkami pro vývoj a testování kol, než tato společnost sídlící v kanadském Vancouveru. Kanadská Britská Kolumbie, ve které se město nachází, má totiž nejrozmanitější jezdecké podmínky na světě.
Ať už hledáte dokonalý závodní stroj nebo horské kolo do náročného terénu pro víkendové vzrušení, jsme připraveni splnit vaše nejnáročnější jezdecké požadavky!
Srdcem každého kola je rám. V Rocky Mountain jsme posedlí zdokonalováním geometrie rámu, stali jsme se proslulými díky inovacím a snaze dosáhnout té nejvyšší kvality a požitku z jízdy. I my jsme vášniví jezdci a chceme stavět ta nejlepší kola na světě.
Kola Rocky Mountain jsou navržena pro všechny, kteří milují nespoutanou jízdu. Naše moto vystihuje vše „LOVE THE RIDE“ !
| Výrobce | ROCKY MOUNTAIN |
|---|---|
| Modelový rok | 2025 |
| Rám | Karbonový SMOOTHWALL™ |
| Motor | středový Dyname S4 Lite |
| Baterie | 480Wh Removable Integrated Li-Ion |
| Displej | LCD display Rocky Mountain JUMBOTRON DISPLAY |
| Vidlice | Vzduchová RockShox Lyrik Select, zdvih 150mm, Charger RC Damper, 27.5=37mm Offset, 29=42mm Offset |
| Tlumič | Vzduchový zdvih 145m, SM-XL: Rock Shox Super Deluxe Select+ 230x57.5mm, XS Rock Shox Deluxe Ultimate, 210x52.5mm, Sealed Bearing Eyelet, 25x8mm F HW, Size-Specific tune in FAQ |
| Řidítka | Rocky Mountain AM, 760mm/25mm Rise 9° Backsw.5° Upsw. 35 Clamp |
| Představec | Rocky Mountain 35 AM, 0° Rise, All Sizes = 40mm |
| Náboje | Novatec D791SB Sealed Boost 15mm / Novatec MTB SL Pro Boost 148mm |
| Velikost kol | 29 |
| Ráfky | WTB KOM Team i30 TCS 2.0, 28H, Tubeless Set Up, Sealant Incl |
| Pláště | Maxxis Minion DHF 2.5 WT 3C MaxxTerra EXO+ Tubeless Ready / Maxxis Minion DHR II 2.4 WT 3C MaxxTerra |
| Brzdy | Hydraulické kotoučové Shimano XT Trail 4 Piston, Metal Pads |
| Převodník | Race Face Turbine Cinch, 34T Ring, 30mm Spindle, XS-XL=165mm |
| Přehazovačka | Shimano XT, 12 rychlostí, 10-51z |
| Řazení | Shimano XT |
| Řetěz | Shimano M6100 |
| Sedlovka | X Fusion Manic Composite 30.9mm, XS-SM=125mm, MD=150mm, LG=170mm, XL = 200mm |
| Sedlo | WTB Volt Race 142 | Cromoly rails |
| Nosnost | 120kg |
| Hmotnost | 20kg |
| Součást balení | Rocky Mountain Powerplay FAST Charger, 4A, 48V, Hido Deep Socket Connector |